| Product Name | 16G-128G Optional POS Motherboard With HDMI Video Output And Touch Panel I2C/USB Interface TP JLD-P01 |
|---|---|
| Video Output | HDMI |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| Ram Capacity | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| Camera | USB Camera |
| Product Name | Embedded Digital Signage Board |
|---|---|
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| USB Interface | USB3.0 HOST/OTG |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Type | Multilayer Pcb |
| Model | JLD-P01 |
|---|---|
| Type | Multilayer Pcb |
| Material | RF4 |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| Product Name | POS Motherboard |
|---|---|
| Model | JLD-P02 |
| Material | RF4 |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 125mm*90mm*1.6mm |
| CPU | Amlogic T972 Quad-core ARM Cortex-A55, With The Highest Frequency Of 1.9GHz |
|---|---|
| GPU | ARM Mali-G31 Mp2 |
| Memory | DDR Memory 2G/4G Option |
| EMMC | EMMC8G/16G/32G/64G/128 Option |
| Video Output | V-by-one、dual Channel LVDS、CVBS |
| PCB Size | 145mmX100mmX1.6mm |
|---|---|
| Connectivity | Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| RTC | Support Clock Memory When It Is Power Off, Support Automatic Restart And Shut Down. |
| USB Interface | USB HOST*4 OTG*1 |
| Operating System | 7.ANDROID 7.1 Or 10 Linux Debian / Ubuntu |
| PCB Size | 100mm*80mm |
|---|---|
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| TP | I2C /USB Interface TP |
| EMMC | 16G-128G Option |
| USB Interface | Internal USB 2.0 (7 Pcs), External USB 2.0 (1 Pc), External OTG (1 Pc) |
| Support Bluetooth | 4.0/4.2/5.0 |
|---|---|
| PCB Size | 164mm*100mm*1.6mm |
| Operating System | ANDROID7.1 |
| Flash | 8G-64G EMMC (highest Support 128G) |
| FAQ | Brand Name: JEWELLED, Model Number: JLDA06, Manufactured In China, Minimum Order Quantity: 1 Piece, Payment Terms: T/T |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
|---|---|
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Temperature | -20°- 80℃ |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Processor Type | RK3568 Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor, Maximum Frequency 2.0GHz |
| NPU | RK NNT 0.8T |
|---|---|
| Serial Port | Support TTL, RS232, RS485 |
| Wireless Network | 2.4G/5G Wireless WIFI Internet Access |
| RTC | support Power-off Clock Memory, Support Automatic Power On And Off Function |
| Memory Card Type | Support TF-CARD |