| Product Name | RK3288 Linux Embedded Board |
|---|---|
| Upgrade Options | Firmware Updates |
| Memory Card Support | TF Card Up To 32G |
| Memory Capacity | 2G/4G DDR3 |
| Storage Capacity | 8G ~ 64G EMMC |
| Product Name | Linux Embedded Board |
|---|---|
| Power Supply | DC12V/3A Input |
| USB Interface | USB3.0 X2 USB 2.0*4 |
| Camera | Support USB Camera |
| Customization | YES |
| Product Name | Linux Embedded Board |
|---|---|
| CPU | RK3288 Quad-core Cortex-A17 Architecture, And The Highest Frequency Of The Quad-core Is 1.8 GHZ |
| Audio Output | Stereo, Support The Social Sound Effects |
| EMMC Capacity | 8G/16G/32G/64G/ 128G Options |
| Memory Card Support | TF Card Up To 32G |
| Product | Linux Embedded Board |
|---|---|
| GPIO | Support |
| Warranty | 1 Year |
| Lcd Size Optional | 7/8/10.1/13.3/15.6/18.5/21.5 Etc. |
| USB Interface | USB3.0 X2 USB 2.0*4 |
| Audio Output | 3.5mm Headphone Interface,MIC,2P1.25 Speaker Interface |
|---|---|
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Temperature | -20° To 80℃ |
| OS | Linux |
| Product Name | Linux Motherboard |
|---|---|
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| PCB Size | 158mm*95mm*1.5mm |
| Model | JLD-A09 |
| Cpu Frequency | 1.8 GHz |
|---|---|
| Cpu | RK3568 Quad-core |
| Warranty | 1 Year |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ1000MHZ LAN And 2.4G Wireless WIFI |
| Video Output | Support LVDS (1920*1080),EDP(2560*1440), MIPI Format Video Output |
| Adaptive Temperature | -20 - 80 ℃ |
|---|---|
| Main Frequency | 2GHz |
| RTC | Support Power Off Clock Memory, Support Automatic Switching Function |
| Cpu Frequency | 1.8 GHz |
| Headset | Support |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ1000MHZ LAN And 2.4G Wireless WIFI |
|---|---|
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound |
| Lcd Size Optional | 7/8/10.1/13.3/15.6/18.5/21.5 Etc. |
| Internal Memory | EMMC 16G/32G/64G/128G/256G Optional (label 16GB) |
| GPIO | Support |
| Product Name | Android RK3288 Pos Motherboard Development Linux Board Lvds Pcba Manufacture Rockchip PX30 Custom Motherboard Cash Register JLD076 |
|---|---|
| CPU | Quad Core ARM CORTEX-A17 Core Processor |
| GPU | ARM MAIL-T764 Graphics Processor |
| Memory | 2.2G DDR3 Or 4G DDR3 |
| Storage | 3.8G ~64G For Option(open Board Standard Is 8G ) |