| Product Name | Linux Embedded Board |
|---|---|
| CPU | RK3288 Quad-core Cortex-A17 Architecture, And The Highest Frequency Of The Quad-core Is 1.8 GHZ |
| Audio Output | Stereo, Support The Social Sound Effects |
| EMMC Capacity | 8G/16G/32G/64G/ 128G Options |
| Memory Card Support | TF Card Up To 32G |
| Name | Android Development Board |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| Serial Port | Support TTL And RS232 |
| USB | USB 2.0/ OTG |
| Memory | 2G/ 4G LPDDR3 Option |
| Model | Embedded ARM Board For KIOSK POS Machine |
|---|---|
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Option |
| Ethernet | Support For 1000 MHZ |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| OEM | Support |
|---|---|
| Wireless Network | 2.4G/5G WiFi BT |
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| PCB Size | 102mm*146mm |
| RS232 | 0~6 |
|---|---|
| RS485 | 1 |
| TTL | 0~6 |
| USB 2.0 | Internal(2), External(4) |
| Application | POS Machine, Ai Electronic Scale, Etc |
| Model | Motherboard |
|---|---|
| Usb | USB X 6 |
| Power Input | DC12V Input |
| Memory | DDR Memory 2G/4G Option |
| EMMC | EMMC8G/16G/32G/64G/128 Option |
| Ram | 1G DDR3(maxium Support 2GB) |
|---|---|
| Audio Output | Stereo |
| Memory CARD Types | Support TF CARD --- Highest 32G Disk |
| Flash | 4G NANDFLASH Highest Support 16G NANDFLASH(EMMC Support 32G) |
| Power Supply | DC12V/2A Input |
| PCB Size | 146mm*70mm*1.6mm |
|---|---|
| Temperature | -20° To 80℃ |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 For Option |
| Memory Card | TF-CARD |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 For Option |
|---|---|
| Touch Panel | I2C And USB Port Touch Panel |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Temperature | -20° To 80℃ |
| USB Interface | USB3.0 X2 USB 2.0*4 |
|---|---|
| Network | Support 10MHZ/100MHZ1000MHZ LAN And 2.4G Wireless WIFI |
| Ddr | LPDDR4, With Options For 2GB/4GB/8GB. |
| Cpu | RK3568 Quad-core |
| Lcd Size Optional | 7/8/10.1/13.3/15.6/18.5/21.5 Etc. |