| Audio Output | 3.5mm Headphone Interface,MIC,2P1.25 Speaker Interface |
|---|---|
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Temperature | -20° To 80℃ |
| OS | Linux |
| Adaptive Temperature | -20-80℃ |
|---|---|
| Audio Output | Stereo |
| Video Out | HDMI,CVBS,LVDS/RGB |
| PCB Size | 120mmX85mm |
| Camera Interface | 1x MIPI-CSI Camera Interface |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
|---|---|
| Memory Card | TF-CARD |
| Touch Panel | I2C And USB Port Touch Panel |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 For Option |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ1000MHZ LAN And 2.4G Wireless WIFI |
|---|---|
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound |
| Lcd Size Optional | 7/8/10.1/13.3/15.6/18.5/21.5 Etc. |
| Internal Memory | EMMC 16G/32G/64G/128G/256G Optional (label 16GB) |
| GPIO | Support |
| Product Name | RK3568 Embedded Linux Board |
|---|---|
| RTC | Supports Power-Off Clock Memory And Automatic Switching Function |
| Touch Panel | Supports Multi-Touch Capacitive Touch Screen |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Type | Multilayer Pcb |
| Product Name | RK3568 Linux Embedded Board |
|---|---|
| Layer | 4 |
| PCB Size | 140mm X 91mm |
| Video Output | EDP (2560 * 1440), MIPI Format Video Output |
| Stable Power Delivery | DC 12V / 3A Input |
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
|---|---|
| Product Name | Android Motherboard |
| Fill Light | 12V Fill Light (controllable Switch) |
| Processor | Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
| Lcd Size Optional | 7/8/10.1/13.3/15.6/18.5/21.5 Etc. |
|---|---|
| Ddr | LPDDR4, With Options For 2GB/4GB/8GB. |
| RTC | Support Power Off Clock Memory, Support Automatic Switching Function |
| Power Supply | DC12V/3A Input |
| IR | Support |
| Cpu Frequency | 1.8 GHz |
|---|---|
| Cpu | RK3568 Quad-core |
| Warranty | 1 Year |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ1000MHZ LAN And 2.4G Wireless WIFI |
| Video Output | Support LVDS (1920*1080),EDP(2560*1440), MIPI Format Video Output |
| Product Name | Rockchip RK3566 Embedded System Motherboard |
|---|---|
| Touch Screen | Support I2C Inch Interface And USB Interface Multi-touch Capacitive Touch Scree |
| RT | Yes |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| USB Interface | USB3.0 HOST/OTG |