| Product Name | Embedded Linux Motherboard |
|---|---|
| Audio Output | Stereo, Support Dolby |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| TP | I2C And USB Interface TP |
| RTC | Support Power Off Clock Memory, Support Automatic Switch |
| Operating System | ANDROID 11 / Linux Ubuntu |
|---|---|
| Memory | 2G / 4G / 8G DDR4 Optional |
| Wireless Network | 9.2.4G / 5G Wireless WIFI Internet Access |
| Memory Card Type | TF-CARD Is Supported |
| Rtc | Support Power-off Clock Memory, Support Automatic Switch Function |
| Product Name | ANDROID 11/ Linux Ubuntu Motherboard |
|---|---|
| CPU | RK3566 Highest Frequency Up To 1.8GHZ |
| TP | I2C And USB Interface Touch Screen |
| Application | Commercial Display |
| OEM | Welcome |
| Product Name | Linux Ubuntu System Embedded Motherboard |
|---|---|
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| RTC | Supports Power-off Clock Memory And Automatic On/off |
| Camera | USB Camera |
| Audio Interface | 3.5mm Headphone Jack, 2P2.0 Microphone Interface, 4P2.0 Speaker Interface |
| Product Name | Rockchip PX30 JLD096 LVDS Display Arm Android Board Motherboards Industrial Board Manufacturer For Advertising Digital Signage Displays |
|---|---|
| OS | Android 8.1/10.1/Linux Debian |
| PCB Size | 120mm*85mm*1.6mm |
| CPU | PX30 (Quad-core Cortex-A35, 1.4GHz) |
| GPU | Multi-core ARM® Mali™-G31 |
| Product Name | Cost Effective Allwinner A133 Android Motherboard SOM Embedded System On Module Arm Pcb Single Board Computer Linux Android Development Motherboard For Kiosk |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A53 Processor With A Clock Speed Of 1.6GHz. |
| GPU | IMG PowerVR GE8300, Supporting OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, And OpenCL 1.2. |
| Memory | Supports 1G/2G/4G DDR4 Options. |
| Storage | EMMC Storage With Optional Capacities Of 16G-128G. |
| Audio Interface | 3.5mm Headphone Jack, 2P2.0 Microphone Interface, 4P2.0 Speaker Interface |
|---|---|
| Gorge Line | A Total Of 5 Types Are Available, TTL (0-6), RS232 (0-6), RS485 (1) |
| Power Supply Mode | DC12V Input |
| PCB Size | 102mm*146mm |
| Touch Screen | I2C And USB Interface Touch Screen |
| Product Name | Smart Android Board PCBA |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Option |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound Effect |
| Ethernet | Support For 1000 MHZ |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
|---|---|
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| Wifi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Serial Ports | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Ethernet | 10/100/1000M |
|---|---|
| PCB Size | 170mm*170mm |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| Display | Support LVDS(dual 8),EDP,MIPI,HDMI,VGA |