| Product Name | JLD-P02 Android Embedded System Board |
|---|---|
| EMMC | 16G/32G/64G/128G |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 |
| Video Output | Support Display Vertical Level |
| Wireless Network | 2.4G / 5G Wireless WIFI Internet Access |
| Product Name | Embedded System Board |
|---|---|
| OS | Android |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| Product Name | 6 TOPS NPU Industrial ARM Board 2.4G/5G WiFi BT Optional 16G-128G EMMC Embedded System Ubuntu/Linux/Android12 OS RK3588 Motherboard |
|---|---|
| EMMC | 16G-128G Optional |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| GPU | ARM Mali-G610 MC4 Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.1/3.2, Vulkan 1.1,1.2, OpenCL 1.1,1.2,2.0 |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Product Name | Android 10 Android Embedded Board And Linux Operating System RK3399 Industrial ARM Board Support M.2 SSD |
|---|---|
| Cpu | RK3399 Dual Cortex-A72 + Quad Cortex-A53 Size CPU Structure, Maximum Frequency 1.8GHz |
| Internet | RJ45, Support 10M/100M/1000M Ethernet |
| Touch Screen | I2C Interface |
| Operating System | Android 7.1/Android 10 / Linux |
| Product Name | 1G DDR3 Ram Maximum Supported Android Embedded Board With HD MI Video Out JLD096 |
|---|---|
| USB Port | USB HOST/OTG |
| Memory CARD Types | Support TF CARD --- Highest 32G Disk. |
| PCB Size | 120mmX85mm |
| OS | ANDROID8.1/10.0 |
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
|---|---|
| Product Name | Android Motherboard |
| Fill Light | 12V Fill Light (controllable Switch) |
| Processor | Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
| Product Name | Linux Motherboard |
|---|---|
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| PCB Size | 158mm*95mm*1.5mm |
| Model | JLD-A09 |
| Product Name | Rk3588 Development Board |
|---|---|
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| PCB Layer | 8 Layer Board |
| Serial Port | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Ram Capacity | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
|---|---|
| Temperature | -20°- 80℃ |
| Processor Type | RK3568 Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor, Maximum Frequency 2.0GHz |
| Flash Memory | 16G-128G Optional |
| Serial Port | 7 In Total, Optional Types, TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Product Name | RK3568 Android 11 Embedded Board Self-service Kiosk Pos Machine Embedded System Board With 1TOPS NPU JLD-A08 |
|---|---|
| PCB Size | 140mm X 91mm |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |