| Product Name | MIPI POS Machine Motherboard |
|---|---|
| OS | Android |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| PCB Size | 145mmX100mmX1.6mm |
|---|---|
| Connectivity | Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| RTC | Support Clock Memory When It Is Power Off, Support Automatic Restart And Shut Down. |
| USB Interface | USB HOST*4 OTG*1 |
| Operating System | 7.ANDROID 7.1 Or 10 Linux Debian / Ubuntu |
| PCB Size | 146mm*70mm*1.6mm |
|---|---|
| Temperature | -20° To 80℃ |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 For Option |
| Memory Card | TF-CARD |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Product Name | POS Machine Motherboard P08 |
|---|---|
| USB Port | Inner USB 2.0 Socket*5、external USB 2.0 HOST*4、OTG*1 |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Display | Support MIPI |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Product Name | POS Machine Development Motherboard P08 |
|---|---|
| PCB Size | 146mm*70mm*1.6mm |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Product Name | Embedded Linux Motherboard |
|---|---|
| Serial Port | TTL(1-5)、RS232(2-4) |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| RTC | Support Power Off Clock Memory, Support Automatic Switch |
| Camera | USB Camera |
| Product Name | Embedded Linux Motherboard JLD-P08 |
|---|---|
| USB Port | Inner USB 2.0 Socket*5、external USB 2.0 HOST*4、OTG*1 |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Serial Port | TTL(1-5)、RS232(2-4) |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| Processor | Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor |
|---|---|
| Gpu | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Display | Support LVDS MIPI EDP HDMI Display |
| NPU | 1TOPS |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
|---|---|
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Fill Light | 12V Fill Light (controllable Switch) |
| Display | Support LVDS MIPI EDP HDMI Display |
| Product Name | Android Motherboard |
| Display Port | HDMI, MIPI, EDP, LVDS, |
|---|---|
| Power Supply | DC12V3A Input 7.4V Li-ion Battery |
| Operating System | Android 7.1/Android 10 / Linux |
| Touch Screen | I2C Interface |
| Gpu | Mali-T860 GPU,support OpenGL ES1.1/2.0/3.0/3.1, OpenCL |