| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
|---|---|
| TP | I2C /USB Interface TP |
| Memory Card Type | TF-CARD |
| PCB Size | 100mm*80mm |
| Power Supply | DC12V3A Input |
| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
|---|---|
| PCB Size | 100mm*80mm |
| Memory Card Type | TF-CARD |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Display | Support LVDS(dual 8,1920*1080),EDP |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound Effect |
|---|---|
| Video Output | HDMI |
| Temperature | -20°- 80℃ |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Expansion Slots | TF Card, PCIE SIM Card |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
|---|---|
| Display | Support LVDS,EDP,MIPI,HDMI |
| Serial Port | 7 In Total, Optional Types, TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Cash Box Interface | RJ11 6P6C |
| NPU | 1TOPS |
| Product Name | Android Rugged Tablet Embedded Industrial Tablet Motherboard MIPI HD 4K RK3399 Quad Core Mainboard For Tablet Type C |
|---|---|
| OS | Android 7.1/10.0 |
| Main IC | RK3399 Maximum Frequency 2.0 GHZ |
| PCB Size | 112mmX100.5mmX1.2mm |
| Applied Field | Industrial Tablet, Medical Tablet, Rugged Tablet, Etc |
| Flash Memory | 16G To 64G Optional (standard 16G) |
|---|---|
| Network | Support 10 MHZ / 100MHZ1000MHZ Wired And 2.4G Wireless WIFI Internet Access |
| Memory | 2G / 4G / 8G DDR 4 Optional (standard Public Version) |
| Audio Output | Stereo Sound, Support Dolby Sound Effects |
| Video Output | Support LVDS (double 8,1920 * 1080), EDP (2560 * 1440), And Video Output In MIPI Format |
| Product Name | Pos Embedded ARM Mainboard |
|---|---|
| USB Interface | Built-in USB 2.0 Sockets (4 Pcs), External USB 3.0 (1 Pce) 2.0 (2 Pcs) OTG (1 Pce) |
| Serial Port | 5 In Total, Optional Types, TTL (1-5 Pcs), RS232 (0-4 Pcs) |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
| PCB Size | 125mm*90mm |
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
|---|---|
| Processor | Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor |
| NPU | 1TOPS |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Product Name | Android Motherboard |
| Processor | Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor |
|---|---|
| Gpu | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Display | Support LVDS MIPI EDP HDMI Display |
| NPU | 1TOPS |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
|---|---|
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Fill Light | 12V Fill Light (controllable Switch) |
| Display | Support LVDS MIPI EDP HDMI Display |
| Product Name | Android Motherboard |