| Product Name | Embedded System Board |
|---|---|
| OS | Android |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| Video Output | Support LVDS,HDMI,MIPI Format Output |
|---|---|
| Operation System | ANDROID11/Linux |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| CPU | RK3568 Highest Frequency Up To 2.0GHZ |
| Touch Panel | Support Multi-touch Capacitive Touch Screen |
| Display | Support LVDS(dual 8),EDP,MIPI,HDMI,VGA |
|---|---|
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| Serial Ports | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Wifi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| Product Name | RK3568 CPU Board |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| OEM/ ODM | Support |
| GPU | Mali-G52GPU |
| OS | ANDROID 11/ Linux Ubuntu |
| Product Name | Embedded ARM Board |
|---|---|
| CPU | RK3588 Eight Core 4*Cortex-A76 + 4*Cortex-A55, With The Highest Frequency Of 2.8GHz |
| GPU | ARM Mali-G610 MC4 |
| PCB Layer | 8 Layer Board |
| Serial Port | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Product Name | RK3568 Android Board P08 |
|---|---|
| DDR | 2G/4G/8G DDR4 |
| Temperature | -20° To 80℃ |
| USB Port | Inner USB 2.0 Socket*5、external USB 2.0 HOST*4、OTG*1 |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Ram | 2GB/4GB/8GB |
|---|---|
| Serial Ports | TTL (1-7 Pcs), RS232 (0-6 Pcs), RS485(0-2 Pcs) |
| Fill Light | 12V Fill Light (controllable Switch) |
| Display | Support LVDS MIPI EDP HDMI Display |
| Product Name | Android Motherboard |
| Product Name | Embedded ARM Board JLD-P03 |
|---|---|
| CPU | RK3568 Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor, With The Highest Frequency Of 2.0GHz |
| ROM | 16G 32G 64G 128G |
| RAM | 2G 4G 8G |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Product Name | Embedded Main Board JLD-P08 |
|---|---|
| PCB Size | 146mm*70mm*1.6mm |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| Wireless | 2.4G/5G WiFi BT |
| Product Name | Embedded Linux Motherboard JLD-A09 |
|---|---|
| Display | Support LVDS(Dual 8,1920*1080),EDP,MIPI,HDMI |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby |
| PCB Size | 158mm*95mm*1.5mm |
| Model | JLD-A09 |