| Name | Six Core RK3399 Industrial ARM Embedded Motherboard |
|---|---|
| Touchscreen | I2C * 2 |
| Power Supply Mode | DC12V3A Input 7.4V Lithium Battery |
| Audio Interface | 3.5mm Headphone Jack, 3.5mm Microphone Jack, 2P2.54 Speaker Jack * 2 |
| Audio Output | Stereo, Supporting Dolby Sound Effects |
| Product Name | Rockchip RK3566 Embedded System Motherboard |
|---|---|
| Touch Screen | Support I2C Inch Interface And USB Interface Multi-touch Capacitive Touch Scree |
| RT | Yes |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| USB Interface | USB3.0 HOST/OTG |
| Product Name | Industrial ARM Mainboard RK3568 Quad Core A55 2.0Ghz LPDDR4 2G EMMC 16G Digital Signage Android 11 Ubuntu20.04 Debian10 ARM Motherboard |
|---|---|
| Memory | 2GB/4GB/8GB DDR4 – Scalable For Lightweight To Moderate Workloads. |
| Storage | 16GB–128GB EMMC + TF-Card – Reliable Storage For OS, Apps, And Logs. |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Type | Multilayer Pcb |
| Name | Advertising Digital Sinage Motherboard |
|---|---|
| Customize Logo | Support When Manufacture PCB |
| Keyword | Android Motherboard |
| Power Input | DC12V Input |
| Dual Screen Display | Do Not Support |
| Product Name | Vending Machine Board |
|---|---|
| Adaptive Temperature | -20 - 80 Centigrade. |
| Network | 6.Support 10/100/1000 MHZ LAN And Wireless WIFI 2.4 Or 5G. |
| HDMI | HMDI Output |
| Processor | RK3288 Quad Core ARM CORTEX-A17 1.Maximum Frequency 1.8GHZ |
| Product Name | MIPI POS Machine Motherboard |
|---|---|
| OS | Android |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| Key Words | Pos Machine Mainboard, RK3576 Motherboard, 6T TOPS NPU Board |
|---|---|
| RTC | Supports Power-off Clock Memory And Automatic On/off |
| Camera | USB Camera |
| PCB Size | 102mm*146mm |
| Touch Screen | I2C And USB Interface Touch Screen |
| Product Name | Embedded Digital Signage Board |
|---|---|
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| USB Interface | USB3.0 HOST/OTG |
| Rom | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Type | Multilayer Pcb |
| PCB Size | 158mm*95mm*1.5mm |
|---|---|
| Memory | 2G / 4G / 8G DDR 4 Optional (standard Public Version) |
| Camera | MIPI Camera |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| Audio Output | Stereo Sound, Support Dolby Sound Effects |
| Product Name | Rockchip PX30 JLD096 LVDS Display Arm Android Board Motherboards Industrial Board Manufacturer For Advertising Digital Signage Displays |
|---|---|
| OS | Android 8.1/10.1/Linux Debian |
| PCB Size | 120mm*85mm*1.6mm |
| CPU | PX30 (Quad-core Cortex-A35, 1.4GHz) |
| GPU | Multi-core ARM® Mali™-G31 |