| Model | Embedded ARM Board For KIOSK POS Machine |
|---|---|
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Option |
| Ethernet | Support For 1000 MHZ |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| Type | Multilayer Pcb |
|---|---|
| Material | RF4 |
| Layer | 6 |
| PCB Size | 170mmX170mm |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Product Name | Cost Effective Allwinner A133 Android Motherboard SOM Embedded System On Module Arm Pcb Single Board Computer Linux Android Development Motherboard For Kiosk |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A53 Processor With A Clock Speed Of 1.6GHz. |
| GPU | IMG PowerVR GE8300, Supporting OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, And OpenCL 1.2. |
| Memory | Supports 1G/2G/4G DDR4 Options. |
| Storage | EMMC Storage With Optional Capacities Of 16G-128G. |
| Product Name | Embedded ARM Motherboard JLD-P05 |
|---|---|
| CPU | RK3568 Quad-core 64-bit Cortex-A55 Processor, The Highest Frequency Is 2.0GHz |
| OEM/ ODM | Support |
| GPU | Mali-G52GPU |
| OS | ANDROID 11/ Linux Ubuntu |
| Product Name | Android RK3288 Pos Motherboard Development Linux Board Lvds Pcba Manufacture Rockchip PX30 Custom Motherboard Cash Register JLD076 |
|---|---|
| CPU | Quad Core ARM CORTEX-A17 Core Processor |
| GPU | ARM MAIL-T764 Graphics Processor |
| Memory | 2.2G DDR3 Or 4G DDR3 |
| Storage | 3.8G ~64G For Option(open Board Standard Is 8G ) |
| Product Name | Embedded System Main Board |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A55 (64-bit, Up To 2.0GHz) – Efficient Multitasking For Embedded Workloads. |
| GPU | ARM G52 2EE – Supports Advanced Graphics APIs (OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1) For UIs And Displays. |
| NPU | 1 TOPS AI Accelerator – Enables Lightweight Edge AI Tasks (e.g., Object Detection, Voice AI). |
| Memory | 2GB/4GB/8GB DDR4 – Scalable For Lightweight To Moderate Workloads. |
| Product Name | RK3568 Embedded Linux Board |
|---|---|
| RTC | Supports Power-Off Clock Memory And Automatic Switching Function |
| Touch Panel | Supports Multi-Touch Capacitive Touch Screen |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Type | Multilayer Pcb |
| PCB Size | 140mm*91mm*1.6mm |
|---|---|
| Camera | USB Camera |
| Serial Port | 4 In Total, Types Option,TTL(1-4)、RS232(0-3)、RS485(0-2) |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Option |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
|---|---|
| EMMC | 16G To 128G Optional |
| Display | Support LVDS,EDP,MIPI |
| NPU | 1TOPS |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound Effect |
| Product Name | 2GB/4GB/6GB LPDDR4 Option Industrial ARM Board With External USB 2.0 2 3.0 1 OTG 1 And Temperature Range -20° To 80C |
|---|---|
| Rom | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB Optional |
| Touch Screen | I2C Interface |
| Power Supply | DC12V3A Input 7.4V Li-ion Battery |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |