| EMMC | 16G/32G/64G Option |
|---|---|
| GPU | Mali-T764 |
| CPU | RK3288 Quad-core 64 Cortex-A17 Processor,highest Frequency1.8GHzGHz |
| PCB Size | 100mm*80mm |
| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
|---|---|
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| Memory Card Type | TF-CARD |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| PCB Size | 158mm*95mm*1.5mm |
|---|---|
| Memory | 2G / 4G / 8G DDR 4 Optional (standard Public Version) |
| Camera | MIPI Camera |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| Audio Output | Stereo Sound, Support Dolby Sound Effects |
| Product Name | Embedded PCBA Board JLD-P03 |
|---|---|
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| TP | I2C /USB Interface TP |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound Effect |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ And 2.4G/5G Wireless WIFI |
|---|---|
| Memory Flash | 4G NANDFLASH Highest Support 16G NANDFLASH(EMMC Support 32G) |
| Audio Output | Stereo |
| RTC | Support |
| Video Output | Support LVDS,MIPI Video Output Highest Output Definition: 1920X1200 |
| Product Name | Embedded ARM Board |
|---|---|
| CPU | RK3588 Eight Core 4*Cortex-A76 + 4*Cortex-A55, With The Highest Frequency Of 2.8GHz |
| GPU | ARM Mali-G610 MC4 |
| PCB Layer | 8 Layer Board |
| Serial Port | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Product Name | Industrial RK3588 Embedded ARM Board JLD-I02 |
|---|---|
| NPU | 6 TOPS |
| PCB Size | 170mm*170mm |
| OS | ANDROID11/Linux Ubuntu |
| Power Supply Mode | DC12V Input |
| Product Name | Rk3588 Development Board |
|---|---|
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
| EMMC | 16G-128G Optional |
| PCB Layer | 8 Layer Board |
| Serial Port | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Product Name | Industrial RK3588 Embedded ARM Board JLD-I02 |
|---|---|
| NPU | 6 TOPS |
| PCB Size | 170mm*170mm |
| OS | ANDROID11/Linux Ubuntu |
| Power Supply Mode | DC12V Input |
| PCB Size | 100mm*80mm |
|---|---|
| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Serial Port | 4 In Total, Optional Types, TTL (0-4 Pcs), RS232 (0-4 Pcs) |
| Memory Card Type | TF-CARD |