| Product Name | Rockchip RK3566 Embedded System Motherboard |
|---|---|
| Touch Screen | Support I2C Inch Interface And USB Interface Multi-touch Capacitive Touch Scree |
| RT | Yes |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| USB Interface | USB3.0 HOST/OTG |
| Product Name | Multi Interface RK3568 Industrial ARM Board With Dual Gigabit Lan Compatible With Android 11 And Linux JLD-I01 |
|---|---|
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| Temperature Range | -20°C To 80°C |
| Type | Multilayer Pcb |
| Material | RF4 |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ And 2.4G/5G Wireless WIFI |
|---|---|
| Memory Flash | 4G NANDFLASH Highest Support 16G NANDFLASH(EMMC Support 32G) |
| Audio Output | Stereo |
| RTC | Support |
| Video Output | Support LVDS,MIPI Video Output Highest Output Definition: 1920X1200 |
| Name | Android Development Board |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| Serial Port | Support TTL And RS232 |
| USB | USB 2.0/ OTG |
| Memory | 2G/ 4G LPDDR3 Option |
| Product Name | Cost Effective Allwinner A133 Android Motherboard SOM Embedded System On Module Arm Pcb Single Board Computer Linux Android Development Motherboard For Kiosk |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A53 Processor With A Clock Speed Of 1.6GHz. |
| GPU | IMG PowerVR GE8300, Supporting OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, And OpenCL 1.2. |
| Memory | Supports 1G/2G/4G DDR4 Options. |
| Storage | EMMC Storage With Optional Capacities Of 16G-128G. |
| Product Name | POS Motherboard RK3568 |
|---|---|
| USB Interface | USB HOST/OTG |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
| Serial Port | Support TTL、RS232 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| Processor | PX30 Maximum Frequency1.4GHZ |
|---|---|
| Camera Interface | 1x MIPI-CSI Camera Interface |
| Memory CARD Types | Support TF CARD --- Highest 32G Disk. |
| Ram | 1G DDR3(maxium Support 2GB) |
| HDMI_OUT | Support |
| Product Name | Android RK3288 Pos Motherboard Development Linux Board Lvds Pcba Manufacture Rockchip PX30 Custom Motherboard Cash Register JLD076 |
|---|---|
| CPU | Quad Core ARM CORTEX-A17 Core Processor |
| GPU | ARM MAIL-T764 Graphics Processor |
| Memory | 2.2G DDR3 Or 4G DDR3 |
| Storage | 3.8G ~64G For Option(open Board Standard Is 8G ) |
| Product Name | Embedded System Main Board |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A55 (64-bit, Up To 2.0GHz) – Efficient Multitasking For Embedded Workloads. |
| GPU | ARM G52 2EE – Supports Advanced Graphics APIs (OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1) For UIs And Displays. |
| NPU | 1 TOPS AI Accelerator – Enables Lightweight Edge AI Tasks (e.g., Object Detection, Voice AI). |
| Memory | 2GB/4GB/8GB DDR4 – Scalable For Lightweight To Moderate Workloads. |
| Power Supply | DC5V/3A Input; 3.7V Lithium Battery |
|---|---|
| PCB Size | 112mmX100.5mmX1.2mm |
| Main IC | RK3399 Maximum Frequency 2.0 GHZ |
| Network | Support 10MHZ/100MHZ/1000MHZ LAN And 2.4G/5G Wireless WIFI |
| Audio Output | Stereo |