| RS232 | 0~6 |
|---|---|
| RS485 | 1 |
| TTL | 0~6 |
| USB 2.0 | Internal(2), External(4) |
| Application | POS Machine, Ai Electronic Scale, Etc |
| Memory Card | TF-CARD |
|---|---|
| Temperature | -20° To 80℃ |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 For Option |
| PCB Size | 146mm*70mm*1.6mm |
| Power Supply | DC12V3A Input(Printer Not Included) |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
|---|---|
| PCB Size | 170mm*170mm |
| Wifi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Serial Ports | 5 In Total, Optional Types,TTL(1-5pcs)、RS232(0-4pcs)、RS485(0-2pcs) |
| Display | Support LVDS(dual 8),EDP,MIPI,HDMI,VGA |
| Model | JLD-P01 |
|---|---|
| Type | Multilayer Pcb |
| Material | RF4 |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| Npu | RK NNT 0.8T |
|---|---|
| Maximum Memory Supported | 128GB |
| Memory Card Type | Support TF-CARD |
| Serial Port | Support TTL, RS232, RS485 |
| Audio Output | Stereo, Support Dolby Sound Effect |
| Product Name | RK3568 Android Board P08 |
|---|---|
| DDR | 2G/4G/8G DDR4 |
| Temperature | -20° To 80℃ |
| USB Port | Inner USB 2.0 Socket*5、external USB 2.0 HOST*4、OTG*1 |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04 |
| Support Bluetooth | 4.0/4.2/5.0 |
|---|---|
| PCB Size | 164mm*100mm*1.6mm |
| Operating System | ANDROID7.1 |
| Flash | 8G-64G EMMC (highest Support 128G) |
| FAQ | Brand Name: JEWELLED, Model Number: JLDA06, Manufactured In China, Minimum Order Quantity: 1 Piece, Payment Terms: T/T |
| Product Name | POS Main Board |
|---|---|
| OS | Android 11 |
| Serial Port | Support TTL、RS232 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| GPU | ARM G52 2EE Support OpenGL ES 1.1/2.0/3.2,OpenCL 2.0,Vulkan 1.1 |
| CPU | Amlogic T972 Quad-core ARM Cortex-A55, With The Highest Frequency Of 1.9GHz |
|---|---|
| GPU | ARM Mali-G31 Mp2 |
| Memory | DDR Memory 2G/4G Option |
| EMMC | EMMC8G/16G/32G/64G/128 Option |
| Video Output | V-by-one、dual Channel LVDS、CVBS |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Optional |
|---|---|
| PCB Size | 170mmX170mm |
| USB Interface | USB3.0/USB HOST/OTG |
| Operation System | ANDROID11/Linux |
| EMMC | 16G To 64G Optional(standard 16G) |