| Power Supply | DC12V3A Input |
|---|---|
| EMMC | 16G-128G Option |
| PCB Size | 100mm*80mm |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| USB Interface | Internal USB 2.0 (7 Pcs), External USB 2.0 (1 Pc), External OTG (1 Pc) |
| Camera | To Support A USB Camera |
|---|---|
| Memory | 2G / 4G / 8G DDR4 Optional |
| RTC | Support Power Off Clock Memory, Support Automatic Switch Function |
| Operating System | ANDROID11, Ubuntu20.04, Etc |
| USB Interface | USB 3.0 HOST / OTG |
| Type | Multilayer Pcb |
|---|---|
| Material | RF4 |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 140mm*91mm*1.6mm |
| OS | Android 11/ Ubuntu 20.04/Debian 10 |
| OS | ANDROID7.1 |
|---|---|
| RTC | Supports Clock Memory When It Is Power Off, Supports Automatic Restart And Shut Down |
| Touch Panel | Support Multi-point Capacitive Touch Screen. |
| Power Supply | DC5V/3A Input; 3.7V Lithium Battery |
| RAM | 2G /4G LPDDR4 |
| Application | POS Machine, Ai Electronic Scale, Etc |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| OEM | Support |
| Wireless Network | 2.4G/5G WiFi BT |
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| Name | Android Development Board |
|---|---|
| Brand | JEWELLED |
| Serial Port | Support TTL And RS232 |
| USB | USB 2.0/ OTG |
| Memory | 2G/ 4G LPDDR3 Option |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
|---|---|
| Power Supply | DC12V3A Input |
| PCB Size | 140mm*91mm*1.6mm |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| EMMC | 16G-128G Option |
| Memory | 2G/4G/8G DDR4 Option |
|---|---|
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Serial Port | 4 In Total, Types Option,TTL(1-4)、RS232(0-3)、RS485(0-2) |
| Camera | USB Camera |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
|---|---|
| Wi-Fi | 2.4G Wireless WIFI Internet Access |
| OS | ANDROID |
| EMMC | 16G-128G Option |
| USB Interface | Internal USB 2.0 (7 Pcs), External USB 2.0 (1 Pc), External OTG (1 Pc) |
| OEM | Support |
|---|---|
| Wireless Network | 2.4G/5G WiFi BT |
| OS | Android 11/ Linux Ubuntu |
| Ethernet | 10/100/1000M |
| PCB Size | 102mm*146mm |