| Product Name | Cost Effective Allwinner A133 Android Motherboard SOM Embedded System On Module Arm Pcb Single Board Computer Linux Android Development Motherboard For Kiosk |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A53 Processor With A Clock Speed Of 1.6GHz. |
| GPU | IMG PowerVR GE8300, Supporting OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, And OpenCL 1.2. |
| Memory | Supports 1G/2G/4G DDR4 Options. |
| Storage | EMMC Storage With Optional Capacities Of 16G-128G. |
| Memory | 2G/4G LPDDR3 Option |
|---|---|
| PCB Size | 100mm*80mm |
| Memory Card Type | TF-CARD |
| Wi-Fi | 2.4G/5G WiFi BT |
| Display | Support LVDS(dual 8,1920*1080),EDP |
| Product Name | Rockchip RK3568 Board Motherboard |
|---|---|
| OS | ANDROID |
| RTC | Support Power-off Clock Memory, Automatic Power On And Off |
| Temperature | -20°-80℃ |
| Power Supply | DC12V3A Input |
| Product Name | RK3568 PCBA Circuit Motherboard |
|---|---|
| Power Supply | DC12V-24V Input |
| TP | I2C /USB Interface TP |
| Layer | 4 |
| PCB Size | 146mm*102mm*1.6mm |
| Product Name | Embedded ARM Motherboard RK3566 |
|---|---|
| Power Input | DC12V-28V Input |
| Audio Output | Stereo, Support The Social Sound Effects |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
| PCB Size | 125mm*90mm |
| Product Name | Industrial RK3588 Embedded ARM Board JLD-I02 |
|---|---|
| NPU | 6 TOPS |
| PCB Size | 170mm*170mm |
| OS | ANDROID11/Linux Ubuntu |
| Power Supply Mode | DC12V Input |
| Product Name | Embedded System Main Board |
|---|---|
| CPU | Quad-core Cortex-A55 (64-bit, Up To 2.0GHz) – Efficient Multitasking For Embedded Workloads. |
| GPU | ARM G52 2EE – Supports Advanced Graphics APIs (OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1) For UIs And Displays. |
| NPU | 1 TOPS AI Accelerator – Enables Lightweight Edge AI Tasks (e.g., Object Detection, Voice AI). |
| Memory | 2GB/4GB/8GB DDR4 – Scalable For Lightweight To Moderate Workloads. |
| PCB Size | 170mm*105mm |
|---|---|
| Camera | Support USB Camera |
| GPU | Mali-G52GPU |
| NPU | RK NNT 0.8T |
| Power Supply Mode | DC12V Input |
| Product Name | Rockchip RK3566 Embedded ARM Motherboard |
|---|---|
| Factory | Yes |
| Power Input | DC12V-28V Input |
| Audio Output | Stereo, Support The Social Sound Effects |
| OS | ANDROID 11/Linux Ubuntu |
| Product Name | Rockchip Rk3568 Android Board Quad Core Industrial Arm Board Android 11 Embedded Pcb Mainboard |
|---|---|
| Material | RF4 |
| Type | Multilayer Pcb |
| Layer | 6 |
| PCB Size | 170mmX170mm |